Продужени боравак
“Светлост науке”
1. октобра 2023.

26. 9. – Европски дан језика

Да ли сте знали да се у свету говори између 6000 и 7000 језика? У Европи се говори више од 200 различитих језика. Европски дан језика обележавамо да бисмо се подсетили колико је важно волети своје и поштовати туђе језике, традиције и културе. Што више језика знамо, упознаћемо више различитих култура. Будимо полиглоте, будимо грађани Србије, Европе, света.

Ученици наше школе су заједно са својим наставницима језика на креативан и занимљив начин направили материјале у виду постера – коферчића, а са различитим садржајима на многим европским језицима, како на онима који се уче у нашој школи, тако и на другим као што су грчки, руски и италијански. Изложба радова постављена је у школи. Уживајте у фотографијама у наставку.