Дани хармонике
1. јуна 2023.
Обавештење за наставнике, ученике и родитеље
11. јуна 2023.

Светски дан без дуванског дима

31.мај – Светски дан без дуванског дима

Поводом обележавања Светског дана без дуванског дима, наставница географије Милица Иванковић је осмислила и реализовала едукативно-креативну радионицу за ученике петог и шестог разреда. Светски дан без дуванског дима обележава се сваке године 31.маја, а основни циљ јесте да се јавности скрене пажња на штетност дуванских производа по здравље, превасходно штетност цигарета. Употреба дуванских производа има негативан утицај на здравље самих пушача, али и особа које се налазе у њиховом непосредном окружењу. Како би се подигла свест о овом проблему и допрло до већег броја људи, основни кораци подразумевају едукацију најмлађих чланова популације о здравственим ризицима и опасностима које изазива употреба ових производа. Ученици су разговарали о штетности употребе дуванских производа, болестима које могу бити проузроковане том приликом, износили своје личне ставове, наводили ситуације са којима су се сусретали у свом окружењу, али и разговарали о могућим решењима наведеног проблема. Том приликом учествовали су и у изради паноа чије фотографије можете погледати у наставку.