Међународно музичко такмичење – Бечеј
22. маја 2023.
Незаборавна екскурзија ученика седмог разреда!
30. маја 2023.

Сајам географије

По први пут у нашој школи, али и у Смедереву, одржан је Сајам географије. Идеју је осмислила и реализовала наставница географије Милица Иванковић. На сајму су се представили својим радовима ученици петог и шестог разреда, тачније 5/2 и 6/2. Вредни ученици су учествовали на бројним радионицама, креативним задацима, у дужем временском периоду су стварали своје радове, а сада су имали прилику да их покажу и другима. Из безбедносних разлога и целокупне ситуације која нас је задесила протеклих дана, сајам су могли посетити само наставници и ученици наше школе. Сајам је организован и реализован 25.маја са почетком у 13 часова. На опште одушевљење посетилаца, сајам је било могуће посетити и другог дана, 26.маја. Ученици шестог разреда су се представили својим радовима на тему изабране државе по сопственој жељи, док су ученици петог разреда имали слободну тему из географије за 5.разред основне школе, по сопственој жељи, такође. Ученици су показали огроман труд, рад и залагање и представили се у најбољем могућем светлу на радост и одушевљење свих посетилаца и запослених у школи, а посебно наставнице  Милице. Фотографије можете погледати у наставку.

Сајам географије су посетили и ученици од првог до четвртог разреда наше школе, који су се по први пут сусрели са географијом. Радознало су обилазили радове и постављали питања на која смо им радо одговарали. Четвртаци су били посебно заинтересовани с обзиром на то да их већ у септембру ове године очекује блиски сусрет са географијом. Овом приликом желимо да се захвалимо свим посетиоцима сајма на указаној подршци и исказаном одушевљењу нашим радом и да обећамо да ћемо се потрудити да сајам следеће године буде отворен за све посетиоце, посебно родитеље наших ђака. Наставница Милица се посебно захваљује свим ученицима који су учествовали на овом сајму, свим ученицима и наставном и ненаставном особљу који су нас посетили и подржали и обећава да је ово само диван почетак једне манифестације са традицијом. До следећег сајма, довиђења!