Окружно такмичење из биологије
“Куп шампиона” – карате
30. априла 2023.

23.април – Светски дан књига

Поводом Светског дана књига, наставница географије Милица Иванковић и ученици 6/2 разреда, на креативан начин исказали су љубав према књизи и нашем писму. Наставница Милица је организовала креативну радионицу на којој су ученици разговарали о књигама, присећали се већ прочитаних књига, али и размењивали утиске о њима. Током разговора смо утврдили да свака књига има своју поуку, а да је на нама да је откријемо. Што више читамо, бићемо успешнији у том откривању. Осим тога, бићемо успешнији у писању, разговорима, исказивању својих осећања. Ученици су са радошћу разговарали о прочитаним књигама, најчешће школској лектири, притом издвајајући књиге: Аги и Ема, Хајдуци, Дечаци Павлове улице, Орлови рано лете и др…  Књиге су важне, али ништа мање није важно ни писмо којим су оне написане. На овој радионици указали смо и на важност коришћења нашег писма, ћирилице, као  обележју нашег српског народа. Фотографије радионице можете погледати у наставку.