Окружно такмичење у управљању дроном
21. марта 2023.
Упис у први разред за школску 2023/2024. годину
27. марта 2023.

”Фосили из дворишта моје школе”

Наставница географије Милица Иванковић и њени ученици разреда 5/2 су данас били вредни и искористили леп, сунчан дан да одрже истраживачко-креативну радионицу под називом ”Фосили из дворишта моје школе”. Ученици разреда 5/2 су недавно на часу географије имали прилику да науче шта су фосили, у којим стенама су најбоље очувани, која наука се бави проучавањем фосила, да сазнају како настају и у чему је њихов значај. Имајући у виду да је двориште школе изузетно уређено и пуно различитих биљака и дрвећа, наставница и ученици су искористили то као својеврсан амбијент да одрже радионицу и уживају истраживајући шта то у будућности може бити фосил нашег школског дворишта. Ученици су првобитно у школској учионици направили од глине или пластелина реплику фосила, односно постоље за фосил величине сопственог длана, а затим се упутили у школско двориште како би пронашли адекватан материјал за фосил. Фотографије можете погледати у наставку.

Фотографије говоре више од речи. Мало је рећи да су ученици уживали у овој радионици и да су показали колико су вредни и креативни. Ученици разреда 5/2 су претходно имали домаћи задатак да се припреме за радионицу,  да размисле шта би то све могло бити фосил и да направе сопствени, а неке од њих приметићете на претходним фотографијама. Ово је само део наше радионице, а остатак очекујте неком наредном приликом. До скорог виђења!