Календар активности за спровођење завршног испита за школску 2020/2021. годину
6. априла 2021.
Акција “Засади свој хлад”
12. априла 2021.

Упис у први разред

Поштовани родитељи,

желимо да полазак Вашег детета у први разред буде срећан и важан догађај за Вашу породицу, упркос неизвесности и променама које пандемија вируса Covid-19 доноси образовању.

Важне информације :

• У први разред уписује се свако дете које до почетка школске године има најмање шест и по, а највише седам и по година.
  • Упис је обавезан за сву децу рођену од 1.марта 2014. до 28.фебруара 2015.године.
  • Изузетно, детету може да се одложи упис у први разред за годину дана, у складу са законом.

***

• Услуга Електронско заказивање термина за упис и тестирање детета у ОШ биће доступна родитељима од 22.03.2021. до 28.05.2021. преко Портала е управа.
  • За сва питања и недоумице у вези са еЗаказивањем термина за упис и тестирање детета на располагању је број телефона: 011 7350 557

• Уколико родитељ не жели да користи могућност електронског заказивања, потребно је да се , након обављеног систематског прегледа за дете, обрати школи

мејлом (на адресу svetisavasd@mts.rs) са следећим подацима:

За дете За оба родитеља/старатеља
-Име и презиме

-ЈМБГ

-Место рођења

-Адреса

-Име и презиме

-ЈМБГ

-Број телефона

Упис ученика у први разред основне школе, у складу са заказаним терминима, обавља се од 01.04.2021 до 31.05.2021.

– Приликом уписа родитељи не доносе ниједан документ у папирном облику – подаци из матичних књига рођених, евиденције пребивалишта,  здравственог информационог система и потврде о обавезном предшколском програму се прибављају по службеној дужности, електронским путем.

Изузетно, ако је лекарски преглед обављен код приватног лекара, потребно је извештај лекара у папирној форми донети у школу.