Међународни дан математике
Пробни завршни испит
6. априла 2021.

“Читајмо гласно”

Поводом Националног дана књиге, 28. фебруара, наша школа се укључила у акцију  “Читајмо гласно”, коју је иницирало Друштво школских библиотекара Србије.

Читање је  5 до 12 (11.55), што би симболично представљало крајње време да се окренемо неговању књиге и културе уопште. Циљ ове заједничке активности јесте подстицање читања, као и неговање матерњег језика и културе читања, повезивање школске библиотеке и школе са локалном заједницом, повезивање са установама и удружењима која се баве афирмисањем културе и уметности, као и промоција рада и сарадње школских библиотекара.

У акцији су учествовали ученици 2. и 4. разреда. Они су прочитали део из своје омиљене књиге и позвали своје другаре да што више читају. Акција је одржана под слоганом „ Од читања се расте“ . Слоган је назив романа једне од омиљених дечијих ауторки, Јасминке Петровић.